top of page

Паспорт харчоблоку

Паспорт харчоблоку
КЗДО (дитячий садок) «Сонечко»

Адреса, телефон: с. Морозівка, вул. Шкільна,14а 

Прізвище директора закладу: Кулеба Зоя Миколаївна

Тип закладу: КЗДО 

Проектна потужність (вмістимість) закладу: 30 дітей Фактична потужність (вмістимість) закладу: 25 дітей

1. Організація харчування дітей, графік та умови харчування.Укомплектованість кадрами.

У закладіорганізований триразовий режим харчування: 09:10 – 09:40 – сніданок, обід  12.20-12.45,  вечеря  15.40-16.00; Раціональне харчування  в  закладі дошкільної освіти передбачає обов’язкове складання меню. Примірне двотижневе меню  складається на зимово-весняний і літньо-осінній періоди року або  на  кожен  сезон року окремо та погоджується з територіальним органом Держпродспоживслужби України  і затверджується керівником навчального закладу. У разі внесення змін примірне двотижневе  меню повторно погоджується з територіальним органом Держпродспоживслужби. Примірне двотижневе  меню  складається  з  урахуванням забезпечення сезонними продуктами:   свіжими  (консервованими, квашеними)  овочами,  ягодами,  фруктами  (сухофруктами),  соками, варенням тощо.  Як  приправи  і спеції у літній і зимовий періоди року  дозволяється використовувати зелень петрушки, кропу, селери, цибулі,  часнику тощо,  лавровий  лист,  сік  лимона  або лимонну кислоту.  Зелень  може  бути парниковою або вирощеною у відкритому ґрунті.   У  харчуванні дітей забороняється застосування  оцту, натуральної кави, напоїв з неї. Харчування дітей здійснюється відповідно  до  норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від  22.11.2004
N  1591  ( 1591-2004-п )  “Про  затвердження  норм  харчування   у навчальних та оздоровчих закладах” та «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 17.04.2006р. № 298/227.Частота  та  обсяг  завозу   продуктів   харчування   і продовольчої  сировини залежать від терміну їх реалізації та кількості дітей,  які  відвідують  заклад.

  • Кількість посадкових місць, площа на посадкове місце:

  • Кількість дітей у закладі: 25

  • Харчоблок власний/ орендований: власний

  • Реєстраційний номер оператора ринку харчових продуктів: iUA-17-09-236, дата реєстрації – 25.08.2016р., код ЄДРПОУ- 40309748

3.Спосіб організації харчування

3.1. Харчоблок (власне виробництво на сировині): так

3.2. Привозне харчування, напівфабрикати - ні

3.3. Буфет-роздаткова: ні

3.4. Буфет: ні

3.5. Приміщення для прийому їжі: ні

3.6. Відсутнє все вищенаведене: –

 

Впровадження процедур заснованих на принципах НАССР – так

4.Забезпечення виробництва на харчоблоці

4.1. Тип приміщення (типове, спец побудоване, пристосоване) харчоблоку –  типове

4.2. Відповідність приміщення:

  • Стеля–на харчоблоці – бетонна(побілена).

  • Стіни – на харчоблоці вкриті новою плиткою на повну висоти стін.

  • Вікна – відповідають ( металопластикові з москітними сітками)

  • Двері–на харчоблоці дерев’яні 

  • Підлога –  плитка

  • Контактні поверхні – 1 стіл та 2 стелажі, поверхня гладка,  не пошкоджена.

4.3. Забезпечення питною водою, яка відповідає гігієнічним вимогам, забезпечення гарячою та холодною протічною водою : в закладі  зроблено централізоване водопостачання,(колодязь) наявна гаряча протічна вода на харчоблоці та групі за рахунок встановлення бойлерів.

4.4. Стан водопровідної   мережі – добрий

4.5. Стан каналізаційної мережі – відмінний

4.6. Стан вентиляційної мережі – на харчоблоці встановлена примусова електрична промислова витяжка, вентиляційні короби в хорошому стані, вентиляційні отвори захищені, на вікнах встановлені антимоскитні сітки.

4.7. Відповідність освітлювального обладнання– в закладі достатній рівень освітленості, лампи розжарювання, все знаходиться в справному стані, всі освітлювальні приборизакритого типу, захищені скляною арматурою.

4.8. Наявність необхідних виробничих та допоміжних, складських приміщень, овочесховища  (перелічити) та їх стан  – відсутні

4.9. Достатня кількість та відповідність:

  • кухонного та столового посуду – харчоблок  забезпечений кухонним посудом, який відповідає санітарним вимогам.

  • промаркованого розробочного інвентаря –весь інвентар харчоблоку промаркований. Маркування нанесено фарбою на зовнішню стінку посуду чи інвентаря, із зазначенням його ваги та призначення. Розділові дошки, ножі – промарковані окремо для сирої і готової продукції.

  • Прибирального інвентаря та місць його зберігання – на харчоблоці наявні 1 комплект прибиральногоінвентаря( відро, швабра, ганчірки), які промарковані відповідно для прибирання: гарячого цеху.

4.10. Перелік дезінфікуючих та миючих засобів  – для чищення усіх видів посуду, ванн, раковин, кахлю, кераміки в закладі використовується порошок Саніта, сода кальцинована, для миття посуду – сода харчова, Feiry.  Із дезінфікуючих засобів – Бланідас 300.

4.11.Достатня кількість,  відповідність та перелік технологічного і  холодильного обладнання, його стан – харчоблок закладу оснащений всією необхідною кількістю технологічного і холодильного обладнання: 1електроплита(з духовою шафою), м’ясорубка1  електровага , 1 холодильник(з холодильною камерою) Все обладнання робоче,  у хорошому стані.

4.12. Забезпечення технологічного процесу приготування страв згідно картотеки та дотримання поточності виробництва – меню – розклад в закладі складається відповідно до картотеки страв,  яка затверджена керівником і включає в себе калькуляційні картки – розклади за групами страв(перші, другі: м’ясні, рибні, круп’яні; треті, салати  тощо). Відповідно до них, на харчоблоці є картотека технологічних карт для приготування страв. Поточність виробництва дотримується.

4.13. Дотримання  вимог до гігієни персоналу, який працює в зоні поводження з харчовими продуктами :

– відповідність кваліфікаційним вимогам – у всіх кухарів закладу наявна відповідна освіта і  кваліфікаційний рівень –  кухар( 3розряду), підсобний робітник  – 2 розряду.

– повнота та вчасність проходження медичних оглядів – медичні огляди всіх працівників проводяться згідно графіку. Вчасність проходження контролюється керівником закладу. Повнота огляду дотримується і залежить від посади працівника. Розширений медичний огляд проходять працівники харчоблоку .

– наявність  протипоказань   – відсутні.

  • забезпечення спецодягом і спецвзуттям, засобами гігієни – працівники харчоблоку забезпечені 2 комплектами спецодягу та взуття. Щомісячно забезпечуються засобами гігієни – рідким бактерицидним милом, паперовими рушниками,.

  • наявність інструктивних матеріалів (посадові інструкції, пам’ятки, правила, методичні рекомендації тощо) – для кожної категорії працівників харчоблоку розроблені посадові інструкції, інструкції з охорони праці,  інструкції з техніки безпеки з використання обладнання ( кожного виду),  правила миття посуду, правила розведення та використання дезрозчинів.

4.14. Наявність переліку постачальників – згідно додатку 1

4.15. Наявність супровідних документів на харчові продукти та сировину :

– декларація виробника( м’ясо, риба, філе, молочна продукція, томат) ;

– паспорт якості( яйця);

– посвідчення про якість ( хліб, крупи);

– якісне посвідчення ( крупи, горошок, макарон, борошно, чай, сік, повидло, сухарі, цукор, кава);

4.16. Забезпечення дотримання вимог до транспортних засобів та умов транспортування– дотримуються спеціалізованим транспортом постачальників; у водіїв та осіб, що супроводжують продукти у дорозі і виконують вантажно – розвантажувальні роботи  наявні особові медичні книжки, та санітарний одяг( халат, рукавиці).

4.17. Ведення документації харчоблоку – ведеться:

– Журнал здоров’я працівників харчоблоку;

– Журнал обліку відходів;

– Журнал бракеражу сирої продукції;

– Журнал бракеражу готової продукції;

– Перспективне меню;

– Картотека страв;

– Меню – розклади;

– Калькуляційні карти;

– Технологічні карти;

– Журнал обліку температурного режиму холодильного обладнання.

4.18. Відповідність поводження з відходами  – відходи збираються у спеціально промарковані ємності( відра) з кришками,  які наповнюються не більше, як на 2/3 об’єму. Випорожнюються кожного дня, ополіскуються  гарячою водою і висушуються.

На  території закладу, в господарській частині, розташовані баки для  сміття.

4.19. Організація «питного режиму» в закладі – здійснюється за індивідуальною потребою дітей. Кип’ячена вода зберігається у спеціально промаркованому чистому посуді(ковшинах)  і міняється не рідше 1 разу на добу.

4.20. Наявність програм лабораторного контролю,  оцінка результатів лабораторних досліджень, належне зберігання «добових проб»  –  щодня залишаються добові проби кожної страви раціону, які відбираються кухарем з казана  у спеціально промаркований посуд з кришкою та зберігаються на харчоблоці в холодильнику протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня.

Програми лабораторного контролю в закладі відсутні.

Періодичний лабораторний контроль в рамках державного нагляду та моніторингу проводиться Корецько. державною міжрайонною лабораторією Держпродспоживслужби в Рівненській області 

4.21. Задокументовані процедури прибирання, миття і дезінфекції, заходи з запобігання проникнення шкідників (дезінсекція, дератизація) – наявні інструкції по прибиранню приміщень, заключено договір з КП «Профдезінфекція» Корецької районної ради від 26. 03. 2019 №5 

4.22. Належне зберігання та облік токсичних речовин, в т.ч. деззасобів-миючі і дезінфікуючі засоби зберігаються в промаркованому посуді у спеціально відведеному місці, без доступу світла.Перелік – Бланідас 300. Інструкції наявні.

4.23.Наявність аптечки першої невідкладної допомоги –наявна, з необхідними медичними препаратами та перев’язувальним матеріалом.

Додаток 1. Перелік постачальників продукції

Постачальник: ПП Миськевич А.І.

Продукція: філе куряче, м’ясо яловичини 1 сорту кускове, риба (хек свіжозаморожений),сарделька,

геркулес, гречка, крупа кукурудзяна, манка, рис, крупа пшенична, горох, чай, сухарі, лавровий лист,  крупа перлова, сік, пшоно. какао, томатна паста, дріжджі, сіль, сухофрукти, печиво, сметана, молоко, масло вершкове, сир свіжий, кисломолочний 9% жирності, яйця, олія.

Реєстраційний номер: iUA-17-09-236

bottom of page