top of page

Стосунки батька та доньки

Тато хотів хлопчика

Батько хотів сина, але чомусь народилася дочка. І щодня вона нагадує татові про його нездійснені мрії про спадкоємця, продовження роду тощо. Минає час, і деякі чоловіки не те щоб примиряються з народженням дочки, просто вони не можуть встояти перед цим милим створінням і починають його любити. А далі все — як на фото. Тато пестить, носить на руках і не може встояти перед сльозами, проханнями і шантажем своєї маленької пустухи.

Проте є і такі батьки, які починають «ліпити» з дочки сина. Тобто вони виховують дівчинку як хлопчика. І дівчинка стає жорсткою, різкою, можливо, занадто цілеспрямованою, захоплюється чоловічими видами спорту. Спартанське виховання, ставлення до дівчинки як до хлопчика — так батько підсвідомо або свідомо формує в дівчинці чоловічі риси.

 

Як це може позначитись на розвитку дівчинки?
        · У дівчинки може формуватися чоловічий тип поведінки.
        · Вона зростатиме більш орієнтованою на кар'єру, ніж на сім'ю.
        · Намагається пригнічувати свої почуття, що не завжди добре для емоційної дівчинки.

Татове завдання — захищати свою дівчинку від усіх небезпек на світі: від Баби Яги і незнайомого собаки, від дощу і кривдників-однокласників.
 

Тато занадто суворий до своєї дочки 

Жорсткі за характером батьки нерідко демонструють занадто суворе ставлення до дочок. Вони виставляють завищені вимоги, бувають грубими й нестриманими, а також багато чого забороняють своїм дітям. Така суворість може бути обумовлена і тим, що чоловіки ревнують до дочки. «Як це вона зустрічатиметься з хлопцем?» — розмірковує тато дівчини-підлітка. А коли вона була ще зовсім малою, він за неї вирішував, куди піти на прогулянку, з ким їй грати в пісочниці і яку школу відвідувати.

 

Як це може позначитись на розвитку дівчинки?
        · Дівчинка може зростати пригніченою, занадто невпевненою в собі.
        · У дівчинки може бути низька самооцінка.
        · Вона може побоюватись батька, через що в них можуть скластись погані стосунки.

Дівчинці важливе не лише ставлення батька, але й слова любові, які він говорить.

Якщо дівчинку в дитинстві ніколи не балував тато швидше за все, вона знайде собі чоловіка, який не потуратиме її маленьким слабкостям.
 

Тато байдужий 

Байдужий тато — це той, кого не обходить життя власної дочки. При цьому він цілком може бути зразковим сім'янином, тобто проводити вечори і вихідні вдома. Але він ніколи не цікавиться справами дочки, не любить гуляти з нею або ходити в кіно, рідко розмовляє з нею, не кажучи вже про триваліше й тепліше спілкування.

 

Як це може позначитись на розвитку дівчинки?
        · У дівчинки можуть виникнути проблеми в спілкуванні з протилежною статтю як у дитинстві, так і в дорослому віці.
        · Почуття образи на такого батька може зберігатися впродовж усього життя.
        · Партнером дівчинки в майбутньому може стати холодний, байдужий чоловік.

Добре, коли тато є в житті дівчинки не лише формально. Важливо, якщо він знаходить час щиро поговорити зі своєю дочкою.


 

Татуся немає в житті дівчинки 

Таке трапляється дедалі частіше. Іноді тато відсутній від самого народження дитини. У деяких випадках він перестає відвідувати дочку вже після її появи на світ. І характер їхніх стосунків може бути різним — від ненависті й образи з боку дівчинки до байдужості або навіть досить теплих стосунків, але на відстані. У будь-якому разі такий тато присутній у житті дочки лише у вигляді рідкісних телефонних дзвінків, ще рідкісніших зустрічей і фінансової допомоги, яка надходить з різною мірою регулярності.

Як це може позначитись на розвитку дівчинки?
        · У неї формуються неправильні стосунки з протилежною статтю, оскільки досвід спілкування з батьком занадто малий або відсутній.
        · Дівчинка переживає почуття образи на чоловіків, якщо розуміє, що батько кинув сім'ю.
        · Вона відчуває незахищеність. 

        · Може мати низьку самооцінку, оскільки позбавлена слів любові і захоплення з боку значущого чоловіка.

bottom of page